Na obolałe stawy – sucha karma z kwasami omega-3 i glukozaminą

Psy jak ludzie mogą cierpieć na rożne dolegliwości. Częstym schorzeniem jakie dotyka naszych czworonożnych przyjaciół są choroby stawów. Są one bolesne dla zwierzęcia, a co najgorsze zabierają im całą radość życia, czyli możliwość swobodnego, beztroskiego ruchu.

Przyczyny chorób stawów

Do podstawowych przyczyn wpływających na rozwój chorób stawów i chrząstek stawowych u psów jest przede wszystkim ich rasa, rozmiar, do którego urosną, a także podłoże genetyczne, przebyte urazy mechaniczne, wiek, czy otyłość. Te wszystkie czynniki mają wpływ na powstawanie zmian zwyrodnieniowych, które powstają szczególnie w stawie kolanowym, biodrowym oraz łokciowym.

Jak zapobiegać?

Wiedząc, że nasz pupil ma predyspozycje do chorób stawów warto postawić
na profilaktykę. Ważna jest tutaj dostateczna ilość ruchu, jak również utrzymanie prawidłowej masy ciała. Działania profilaktyczne niezwykle wspomaga także odpowiednia dieta, która zapewni psu odpowiednie składniki odżywcze, chroniące chrząstki stawowe.

Dieta przede wszystkim

Dobierając karmę dla naszego psa, który cierpi na schorzenia stawów i chrząstek stawowych musimy pilnie przyjrzeć się zawartym w niej składnikom.

Karma Purina Veterinary Diets JM Joint Mobility Formula zawiera, oprócz podstawowych składników, kwasy tłuszczowe omega – 3 i omega – 6, które zmniejszają zapalenie stawów oraz przeciwutleniacze, które minimalizują stres oksydacyjny. Dodatkowo kwas EPA, glukozamina i siarczan chondroityny wzmacniają chrząstki. Karma jest umiarkowanie kaloryczna, co pozwoli na utrzymanie prawidłowej masy ciała psa.

TROVET Omega Hydrolysed Diet (OHD dla psów) to karma stworzona na podstawie diety OHD, która pomaga przy wielu schorzeniach, m. in. atopii skory, zapaleniach skóry, jelit, czy w chorobach nowotworowych. Karma wzbogacona jest w kwas omega 3, kwas ALA oraz kwas GLA, fruktoologosacharydy, taurynę, L-karnitynę, niacynę, kwas foliowy, witaminy: A, D, E, C, witaminy z grupy B, a także w różnorodne aminokwasy i minerały. Ważną zaletą chrupków jest to, że w ich skladzie nie ma laktozy i glutenu.

Godne uwagi są również karmy firmy Eukanuba. Seria Daily Care Sensitive Joint oraz seria Joint Mobility. Pierwsza jest idealna do codziennego dbania o stawy pupila. Przeznaczone szczególnie dla psów dużych. Zawiera glukozaminę i siarczan chondroityny, które są odpowiedzialne za zdrowe i mocne stawy, a także kwasy tłuszczowe omega -3, witaminy A, D3, E, miedź, beta-karoten, wapń oraz L-karnitynę. Druga seria jest stworzona specjalnie dla starszych zwierząt, by bez względu na wiek mogły się cieszyć aktywnym życiem i doskonałą kondycją. Oprócz witamin i minerałów z Daily Care Sensitive Joint,
ta zawiera dodatkowo kwasy omega- 6, GLA, chrom, FOS oraz przeciwutleniacze.

Wszystko co najlepsze

Wybierając karmę dla psa ze schorzeniami stawów i chrząstek stawowych należy przede wszystkim pamiętać, by zawierały one kwasy tłuszczowe omega – 3, glukozaminę oraz przeciwutleniacze, dzięki czemu pies będzie mógł się cieszyć lepszym zdrowiem i kondycją przez długi czas.

Powiązane artykuły