Dieta psa seniora

Psy posiadają różne potrzeby żywieniowe w każdej fazie wieku. By utrzymać zdrowie starszego psa należy zapewnić mu zaspokojenie wszystkich potrzeb, jakie wymaga jego organizm.

Starsze psy i ich potrzeby

Psy w starszym wieku mają skłonności do pojawiania się u nich wielu schorzeń, w tym również do nadwagi i otyłości. U starszych psów spada również zapotrzebowanie na kalorie i przemiana materii, dlatego też karma powinna posiadać niższą zawartość tłuszczu.

Czworonogi po 7 roku życia mogą posiadać również osłabiony apetyt, co ma związek z osłabieniem zmysłu smaku oraz węchu. Zwierzęta z wiekiem tracą również masę mięśniową, dlatego też potrzebują większego zapotrzebowania w wysokiej jakości i łatwo przyswajalne białko.

Seniorzy również mogą mieć wrażliwszy żołądek, osłabione funkcje trawienia oraz wchłaniania. Psy powinny również posiadać dietę bogatą w witaminy i składniki mineralne.

Zbilansowana dieta

Zbilansowaną dietę zapewni naszemu seniorowi specjalnie przygotowana karma dla odpowiedniej grupy wiekowej.

Karma ANF Low Activity/Senior to pełnowartościowa karma dla psów powyżej 7 roku życia, o zmniejszonym zapotrzebowaniu na kalorie, ze skłonnością do nadwagi. Posiada trzy źródła białka: kurczak, jaja oraz rybę, które zapewniają lekko strawną dietę. Nie zawiera konserwantów.

Dieta proponowana przez Arion, dzięki karmie Senior/Light 22/9 skierowana jest dla psów starszych oraz tych z niższym zapotrzebowaniem energetycznym. Zawiera białka najwyższej jakości oraz zrównoważony poziom tłuszczy, witamin i składników mineralnych. Część tłuszczy została zastąpiona węglowodanami, dzięki czemu karma jest mniej kaloryczna. Nie zawiera barwników i substancji zapachowych, a pokarm jest smaczny dzięki naturalnym składnikom.

Hill’s Canine Senior Light Chicken również zapewni wszystkie potrzeby żywieniowe psów starszych, ze skłonnością do nadwagi. Posiada dodatek L-karnityny, która ogranicza odkładanie się tluszczu, a przeciwutleniacze chronią przed postępującymi procesami starzenia się i wystąpieniem wielu schorzeń. Zawiera także włókno, miedź, selen, wapń, fosfor, sód
i potas, a także witaminy: A, D 3, E oraz beta-karoten.

Zdrowie seniorów

By nasz pies dożyły starości w dobrym zdrowiu warto przez każdy etap jego rozwoju podawać mu karmę dostosowaną do indywidualnych potrzeb żywieniowych. Kiedy nasz pupil się już zestarzeje, należy podawać mu pożywienie, przeznaczone dla psów po 7 roku życia, gdyż ta jest najlepiej zbilansowana w stosunku do jego potrzeb. Zawiera bowiem witaminy, sole mineralne i inne składniki odżywcze, które będą wspierać funkcjonowanie układu trawiennego, kostnego i krążeniowego, a także zapobiegać różnych schorzeniom, w tym otyłości.

Powiązane artykuły