Specjalna mokra karma szansą na normalne życia psa z niewydolnością serca

Gdy u naszego psa lekarz stwierdzi niewydolność serca może to brzmieć jak wyrok. Nie ma w tym przypadku wielkiej szansy na powrót do idealnego stanu zdrowia, lecz można ograniczyć wpływ choroby na organizm zwierzęcia poprzez odpowiednią dietę.

Pokarm bogaty w potas, witaminy i minerały

Przy doborze odpowiedniej diety należy pamiętać, że choroby serca u psów mogą również wpływać na funkcjonowanie innych narządów, tj. nerki, wątroba, płuca. Dlatego też żywność ta powinna być niskokaloryczna i z obniżoną zawartością sodu. Zaleca się, by dieta była wzbogacona w potas, taurynę, karnityny i inne składniki odżywcze wspomagające pracę serca oraz pozostałe narządy, w szczególności nerki. Stosowanie odpowiedniej karmy może zniwelować objawy choroby.

Łagodzenie objawów choroby przy pomocy diety

Wiele karm posiada odpowiednio dobrane składniki, które nie tylko zapewnią prawidłową pracę serca, ale także innych narządów. Karma Eukanuba Daily Care Overweight, Sterilized przeznaczona jest dla psów z nadwagą oraz psów wysterylizowanych. Psy te są w szczególności narażone na poważne schorzenia, w tym choroby serca. Jest to niskokaloryczna karma, która zawiera L-karnitynę, witaminy: A, E, D3, miedź, beta-karoten. Tak zbilansowana dieta pozwala na utrzymanie prawidłowej wagi oraz poprawne funkcjonowanie układu krążenia.

Produkty firmy Hill’s są specjalnie stworzone dla psów w chorobami serca. Prescription Diet Canine h/d oraz Prescription Diet Canine k/d posiadają niską zawartość sodu. Są natomiast bogate w witaminy z grupy B, przeciwutleniacze, taurynę. Drugi produkt zawiera również kwasy tłuszczowe omega 3 oraz omega 6 i przeznaczony jest dla zwierząt we wczesnym stadium choroby.

Z kolei Rogal Canin Cardiac to specjalistyczna karma przeznaczona dla psów cierpiących na nadciśnienie i będących w różnym stopniu zaawansowania choroby niewydolności serca. Zawiera wiele witamin, mikro i makroelementów wspierających pracę serca i całego układu krążenia i zwalczające wolne rodniki. Poprzez niski poziom sodu i fosforu nie obciąża pracy nerek.

Terapia karmą powinna być zawsze konsultowana z lekarzem i nie powinna trwać początkowo dłużej nić 6 miesięcy.

Niewydolność serca, a choroby nerek

Trovet Renal Insufficiencie Diet to idealnie zbilansowany produkt dla zwierząt z niewydolnością serca oraz nerek. Dzięki niskiej zawartości sodu i fosforu zapewnia prawidłową pracę nerek oraz serca, pozwala kontrolować nadciśnienie i wodobrzusze.

Wzbogacona jest to witaminy w grupy B, które hamują postęp chory serca, kwas foliowy, biotynę, minerały, aminokwasy i kwasy tłuszczowe omega 3 oraz 6, które zapewniają utrzymanie właściwej pracy nerek oraz serca. Karma zawiera również substancje zapobiegające powstawaniu kamicy szczawiowej w drogach moczowych.

Podsumowując, dieta psa chorego na niewydolność serca nie tylko powinna wspierać pracę serca, ale również układu moczowego. Pożywnie powinno być niskokaloryczne, z obniżoną zawartością sodu oraz fosforu, a posiadać witaminy z grupy B, aminokwasy, minerały i przeciwutleniacze, niezbędne dla utrzymania zdrowia przez naszego czworonoga.

Powiązane artykuły