Odpowiednia mokra karma dla psów z niewydolnością serca

Choroby serca są jedną z najczęściej spotykanych dolegliwości u psów. Mogą one dotykać psa w różnym wieku, niezależnie od jego wielkości i płci i najczęściej są to choroby nabyte. Gdy lekarz weterynarz stwierdzi u naszego psa chorobę serca, należy zapewnić mu dostateczną opiekę lekarza, codzienną dawkę ruchu, a także restrykcyjną dietę.

Niewydolność serca

Niewydolność serca jest to upośledzenie funkcji pompującej serca. Przyczyny niewydolności mogą być dwie: Mogą to być wady rozwojowe wrodzone lub nabyte.
W przypadku wad wrodzonych niewydolność serca jest przewlekła i postępująca, w sytuacji nabycia, choroba przebiega ostro i gwałtownie.

Odpowiednia dieta

Dbając o naszego pupila powinniśmy ograniczyć podawanie produktów słonych, które zawierają szkodliwy sód. Nowa dieta powinna być bogata w witaminę B, której dobrym źródłem jest wątroba. Jest to szczególnie ważne, gdy naszemu psu przepisano furosemid – lek często zalecany przy tego typu schorzeniach. Niestety lek ten jest moczopędny, co może przyczynić się to niedoboru witaminy B1.

Ważne jest również, żeby w dieta była tak zbilansowana, by zapewniała zwierzęciu dzienną dawkę tauryny oraz karnityny. Dodatkowo powinna być bogata w flawonoidy, które posiadają właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu zwalniają wolne rodniki i zapobiegają pojawieniu się stresu oksydacyjnego oraz nadciśnieniu krwi.

Grunt to składniki wysokiej jakości

Obecnie na rynku jest wiele rodzajów karm, które dzięki swoim składnikom mogą złagodzić dolegliwości dotykające nasze psy. Nie zapomniano również o tych, które cierpią na niewydolność serca. Karmę dla psów z niewydolnością serca znajdziemy wśród takich marek jak: Royal Canin, Trovet, czy Hill's.

Hill’s oferuje nawet dwie karmy dla psów z dolegliwościami serca. Pierwsza Prescription Diet Canine h/d to pożywienie, które zawiera niską zawartość sodu, dzięki czemu nie obciąża pracy serca. Wzbogacona jest m.in. w witaminę D3, witaminę E, wapń, magnez i inne witaminy, mikro oraz makroelementy, które zwierzę traci podczas przyjmowania leków. Produkt zawiera również taurynę, która wzmacnia pracę serca.

Drugi produkt producenta Hill’s to Prescription Diet Canine k/d.. Karma ta ma za zadanie wspomagać organizm zwierzęcia w pierwszych fazach choroby. Również posiada niską dawkę soli. Produkt jest również zalecany psom z chorobami nerek.

Karma ta zawiera białko wysokiej jakości, kwasy omega- 3, kompleks witamin B oraz przeciwutleniacze. Wszystkie te składniki zapewnią psu dłuższe cieszenie się zdrowiem i pozostanie w formie na dłużej.

Rogal Canin Cardiac to z kolei karma wskazana dla psów cierpiących na zastoinową niewydolność serca oraz nadciśnienie. Posiada obniżoną zawartość sodu, co zapobiega zatrzymywaniu się wody w organizmie, a także odpowiednio zbilansowane składniki i dodatki tj. żelazo, jod, miedź, mangan, cynk.

Firma Trovet również posiada specjalne pożywnie dla psów z niewydolnością serca i chorobami nerek. Trovet Renal Insufficiencie Diet posiada obniżony poziom białka, fosforu oraz sodu, natomiast zawiera podwyższony poziom witamin z grupy B i jest wyjątkowo smaczna. Wzbogacona jest również o potas, cynk, kwas linolenowy, witaminy A, D3 oraz E.

Podsumowując dieta psów z niewydolnością serca nie powinna zawierać dużo soli oraz fosforu, a być wzbogacona o składniki wspomagające pracę serca i zapobiegające niedoborom witamin, które mogą powstać w wyniku przyjmowania leków.

Powiązane artykuły