Najlepsze zabawki dla kotka.

Chociaż większość z nas postrzega kota, jako zwierzę typowo domowe, musimy mieć w pamięci, że jest to drapieżnik. To, co zazwyczaj rozśmieszeni właściciele mają za zabawę, wynika z silnego instynktu łowieckiego. Dlatego tak istotne jest zapewnienie kotu odpowiedniej rozrywki. Znudzone zwierzę może drapać naszą kanapę , a nawet drapać nogi lub ręce właściciela . Jak się bawić z naszym kociakiem? Przedstawiamy najlepsze zabawki dla kota.

Wędki dla kota.

Niezawodną zabawką, gwarantującą dobrą rozrywkę, jest wędka dla kota. najczęściej fantastycznie sprawdzają się naturalne pióra przywiązane na sznurku, które udają ruch potencjalnej ofiary. Niektóre koty wolą puszyste boa, wielobarwne wstążeczki lub foliowe pompony. można też wybrać maskotkę na sznurku, jeśli nasze zwierzę znajduje radość w takiej formie zabawy . Wszystko jest uzależnione od upodobań naszego kociaka .

Zabawki z kocimiętką

Jeżeli nasz kot potrzebuje zachęty do polowania, możemy zdecydować się na zabawkę z kocimiętką. Na rynku są dostępne różne rodzaje tego typu zabawek: poduszeczki, myszki, piłeczki, maskotki lub specjalne pluszaki do gryzienia. Można też wybrać kocimiętkę w sprayu lub susz, który wysypiemy na podłodze lub spryskamy nim ulubione przez kota miejsca.

Lasery dla kota

Wyjątkowo skuteczną zabawką, ubóstwianą przez niemal wszystkie czworonogi, jest laser dla kota. Nie ma takiego kota , który by pozostał wobec niego obojętny. Szalona gonitwa za czerwoną kropką doskonale wybawi nasze zwierzę, a nam dostarczy mnóstwo radości. Co istotne, zabawa z laserem nie wymaga od nas wiele zaangażowania, a efekt jest natychmiastowy.

Piłeczki dla kota

Niektóre koty preferują zabawy z piłeczką. Toczenie po podłodze jest dla nich fantastyczną rozrywką. Możemy więc wybrać dla kota szeleszczącą wykonaną z folii piłeczkę, pluszowe pompony, piłeczki z lekkiej pianki, kauczuki lub piłeczkę , która ma w środku dzwoneczek. Istotny jest zarówno odgłos, jaki taka piłeczka wydaje turlając się po podłodze, jak i materiał, który sprawia, że taka zabawka bądź lepiej się toczy, bądź sprawdza się do aportowania.

Kule na przysmaki

To najlepszy sposób, żeby zmusić leniwego zwierzaka do ruchu . Specjalne kule , w których zamykamy przysmaki apetycznie pachną, więc kot usiłuje dostać się do ulubionych kąsków, przy okazji tocząc po podłodze zabawkę. Ważne jest również to, że zwierzę natychmiast dostaje nagrodę, co oznacza, że polowanie okazało się udane .

żwirek dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Zwirki-32976.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *