Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Urlop letni może być wspaniałą szansą, żeby poświęcić czas waszemu psowi. Wycieczka z ulubionym psem to rewelacyjna możliwość, żeby odpocząć, równocześnie dając psu chwilę. W letnie miesiącenależy uważać na kleszczach, ponieważ wszystkie psy mogą być na nie podatne. Rasy psów, lubiące dużo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, często mają kleszcze. Jak można uchronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze charakteryzują się kilkumiesięczną skutecznością oraz niską ceną. Są produkowane dla psów wielu gabarytów, dlatego łatwo znajdziemy średnicę dopasowaną do szyi naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom mogą być naturalne oraz lekami przeciwpasożytniczymi. Te drugie odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość preparatu działającego na kleszcze jest dopasowana do wagi psa, trzeba więc sprawdzić przed nałożeniem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg i dla zwierząt większych niż 8kg. Obroże Foresto działają zarówno przeciwkleszczowe ,jak i przeciw pchłom, przez co zapewniają wszechstronną ochronę psa. Obroża Foresto jest skuteczna nawet do 8 miesięcy, co więcej jest aktywna już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą wielu groźnych chorób zakaźnych, takich jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów z chęcią spędzają czas w trawie, takie jak labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w formie preparatów na kleszcze, ponieważ infekcja wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi ryzyko utraty zdrowia naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia psa przez pasożyta, przez co umożliwia ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące zabawy w wodzie konieczna jest dodatkowa ochrona, na przykład w postaci zakropień zawierających środek na kleszcze lub profesjonalne szampony o działaniu na kleszcze. Aby zabezpieczyć psa w trakcie wakacyjnej wyprawy warto sprawić sobie pewne środki na kleszcze dla zwierzaka.

sucha karma dla psa https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Karmy-dla-psow_Suche-karmy-29930.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *