Struktura kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryte (występują też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kocie toalety różnią się tym, albowiem dla wzoru kuwety z zadaszeniem, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty mogą akceptować je, choć większość zgadza się, ale istnieją wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Lecz w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka jest najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszelkich kotów. Należałoby pamiętać o odpowiednim rozmiarze. Poszczególne z nich są wyposażone w zakończenie, aby bezproblemowo podtrzymać ład.

Kuweta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osoby, która dosłownie brzydzą się wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w wykrywacz ruchu. Po cyklu, który został przez nas zaprogramowany, bądź po kilkakrotności, kuweta samoczynnie uruchamia narzędzie, które zbiera zanieczyszczenia do pojemnika, lub do ścieków. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynny brud spada w dół. Ten właśnie typ kociej toalety egzystuje w dwóch podkategoriach – w jakich można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które często sprzątają kuwetę.

Wymiary kuwet
Wyróżniamy trzy rozmiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla tyciutkich kotów nie powinna być za wysoka, gdyż może sprawiać problem przy wejściu. tylko wtedy gdy kotek już osiągnie 84 dzień życia życia, wypada zakupić nową i o większych rozmiarach kuwetę, stąd to, byleby wsypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kot kocha rozkopywać i zakopywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, aczkolwiek zostało na górze napisane – trzeba uważać, aczkolwiek wybrane kotki nie zaakceptują takich kuwet, większość akceptuje, albowiem zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, iż kocia toaleta jest widoczna w Twoim pomieszczeniu, to wolno Ci podjąć decyzję na zakup mebla, w którym można wstawić do środka kocią toaletę, skoro nadejdzie taki przypadek, bowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, jaką można ustawić w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne z zadaszeniem, jak i również bez zadaszenia.
Warto jak też kupić wyposażenie, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów zarówno jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.

kuweta dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Kuwety-32975.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *