Świnka morska – jak się nią opiekować?

Świnka morska, a inaczej kawia domowa, stała się lubianym zwierzęciem domowym. Ze względu niewielkie wymiary jest dobrą opcją dla tych z nas, dla których nierealne jest trzymanie psa lub kota. Świnka morska nie posiada wygórowanych wymogów, jeśli chodzi o pokarmu – jest zwierzakiem żywiącym się roślinami, przede wszystkim sianem. Pokarm świnki morskiej powinno się urozmaicać warzywami i owocami, na przykład pietruszka, marchew oraz mniszek lekarski. Musimy zapewnić zwierzątku stały dostęp do wody, jak również klatkę dla świnki morskiej z podłożem oraz odpowiednimi akcesoriami.

Klatka dla świnki morskiej.

Dla świnki morskiej można kupić zwykłą klatkę dla gryzoni, którą dostaniemy bezproblemowo w każdym sklepie z akcesoriami dla zwierząt lub online. Klatka dla świnki morskiej nie musi mieć dużej wysokości, ponieważ zwierzęta te nie przepadają za wspinaniem się. Dlatego ważna jest wielkość spodu klatki. Spód klatki zwykle jest plastikowy, a pręty metalowe. Minimalnym rozmiarem klatki jest 80x50x40cm, poleca się wybrać objętość o większym rozmiarze, szczególnie jeśli planujemy trzymać w niej więcej świnek.Istotnym jest, aby pręty klatki nie były położone zbyt szeroko, ponieważ może to grozić utknięciem zwierzaka między nimi. Klatkę dla świnki morskiej należy pokryć ściółką i\oraz dokupić odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miskę.

Podłoże w klatce dla świnki morskiej.

Zazwyczaj ściółką klatki dla gryzoni mogą być trociny lub granulat. Trociny są niedrogie i dobrze nadają się do wyłożenia klatki. Wadą trocin jest pylenie i wylatują z klatki. Inną możliwością jest granulat, który wykazuje się wysoką chłonnością, ale bywa znacznie twardawy w stosunku do trocin. Ponadto są dostępne maty dla gryzoni, z którymi nietrudno utrzymać porządek w klatce, ale ich wadą jest brak możliwości kopania w ściółce, co świnki morskie uwielbiają.

Wyposażenie domku dla świnki morskiej.

Aby umilić klatkę naszej świnki morskiej należy ulokować w środku potrzebne akcesoria, z których najważniejszy jest domek dla świnki morskiej. W ten sposób świnka morska będzie czuć się bezpieczna, jako,że będzie mieć prywatną przestrzeń, do której będzie mogła skryć się na odpoczynek albo ochłonąć, gdy po raz pierwszy przyniesiemy ją do domu.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Transportery-i-akcesoria-30218.html transporter dla kota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *